תפריט
logo

התוכנית

על התכנית

תכנית ה- Executive MBA של בית-הספר למנהל עסקים באוניברסיטת בר-אילן הינה תכנית לתואר שני במינהל עסקים בשנה אחת המיועדת למנהלים ואנשי מקצוע בכירים. התוכנית פועלת משנת 1996 ועל הצלחתה יעידו יותר מאלף בוגריה שהתקדמו במשרות מפתח במשק הישראלי.

התכנית מכוונת בעיקר להכשרת מנהלים לתפקידי ניהול הבכירים ביותר כגון מנכ״לים, סמנ"כלים, מנהלי חטיבות עסקיות ועוד, ולכן שמה דגש על גישה ניהולית אינטגרטיבית וניהול כללי של הארגון על היבטיו השונים כולל מימון, שיווק, מערכות מידע, משאבי אנוש והתנהגות ארגונית, יזמות וחדשנות וכו׳.

מטרתה של התוכנית היא לספק ערך מוסף משמעותי במהלך כל שנת הלימודים. לכן, הקורסים כוללים שילוב של תיאוריה ופרקטיקה, הרצאות אורח של בכירים מהתעשייה, סגנונות למידה שונים הכוללים סימולציות וסדנאות בנוסף להרצאות בכיתה והכשרות בנושאים מגוונים ומיוחדים. הסטודנטים בתוכנית זוכים גם להכשרה ייחודית כדירקטורים, המלווה בתעודה רשמית.

בנוסף, התוכנית כוללת סיורים לימודיים בחברות שונות בארץ, ופגישות והדרכות בארגונים מובילים במשק הישראלי. במהלך שנת הלימודים מתקיים גם סיור לימודי בחו״ל (למשל, לסין) בו נחשפים הסטודנטים לאתגרים ניהוליים בשווקים חדשים ורוכשים כלים חדשניים ומעשיים להצלחה בעולם העסקים הגלובלי.

התכנית מאפשרת שילוב אופטימלי בין לימודים וקריירה, במסלול לימודים ממוקד ויעיל, במשך שנה אחת בלבד. מסגרת הלימודים היא מובנית ומרוכזת, ולוח הזמנים של התוכנית הוא עצמאי ומותאם לסטודנטים. אנו מציעים לסטודנטים שלנו סביבת למידה נוחה ונעימה, עם מגוון שירותים מיוחדים ויחס אישי שמאפשרים להתמקד ולהפיק את המירב מהלמידה. הכיתה מונה בכל שנה בין 30 ל-45 (מקסימום) סטודנטים, במטרה לאפשר לכל סטודנט למידה יעילה ופוריה, תוך יצירת דיונים בין הלומדים בכיתה והזדמנויות ליצירת קשרים מקצועיים ובינאישיים.

מתכונת הלימודים

משך הלימודים בתכנית: שנה קלאנדרית אחת

ימי הלימוד בתכנית: יום חמישי 13:30-21:30 | שישי 8:00-13:30

התוכנית מחולקת ל-4 מודולים של 9 מפגשים כל אחד, כמפורט בלוח הזמנים